قالب وبلاگ
لینک های مفید
 

 فرماندار نكا بر قرار گرفتن اخلاق زيست محيطي به عنوان سرلوحه كار شهروندان تاكيد كرد. به گزارش خبرگزاري فارس از نكا، رضا آزادي كناري ظهر امروز در مراسم زنگ هواي پاك در مدرسه راهنمايي مدرس نكا اظهار داشت: همه ما بايد به رعايت حقوق زيست محيطي در شهر واقف بوده و در اين راستا با تدابير انديشيده شده توسط محيط زيست حركت كنيم. وي افزود: محيط زيست از حافظان و مروجان زمين و هواي پاك است و همه ما بايد مروج خوبي در اين زمينه باشيم. آزادي كناري با بيان اينكه هر شخصي به اندازه خود مي‌تواند در لطافت هواي شهر خود تاثيرگذار باشد، خاطرنشان كرد: رعايت عدم آلودگي زيست محيطي و ايجاد هواي پاك بايد از مدارس آموزش داده شود و مدارس بهترين مكان براي نهادينه شدن فرهنگ زيست محيطي است. فرماندار نكا بيان داشت: هوا ارزان‌ترين كالاي دنياست به اين دليل كه فراوان‌ترين آن است و بايد در حفظ آن تلاش وافري انجام شود تا خداي ناكرده با آلودگي هوا، موجب متضرر شدن خود و خانواده و جامعه را فراهم نكنيم. وي يادآور شد: اگر شرايط فعلي تغيير كند و ما مجبور باشيم براي تنفس و استفاده از اكسيژن، پول پرداخت كنيم، مشكلات عديده‌اي دامنگير ما مي‌شود و بايد قدر اين نعمت بزرگ الهي را بدانيم و در تلطيف و پاكيزه نگه داشتن آن نهايت دقت را انجام دهيم. سرپرست اداره محيط زيست نكا نيز اظهار داشت: سرمايه‌گذاري‌ در هواي پاك سرمايه‌گذاري است كه هيچگاه متضرر نمي‌شود و بايد در اين راستا با استفاده از تمام شيوه‌ها و آموزش هاي لازم، سعي در افزايش آگاهي جامعه در اين رابطه داشته باشيم. منوچهر هاديان تصريح كرد: اكنون افزايش تعداد خودروها و آلوده‌كننده‌هاي هوا موجب شده است كه در برخي از شهرها با مشكل تنفسي مواجه شويم و اكنون مردم اين شهرها به‌درستي نعمت استفاده از هواي پاك را دريافته اند. وي دانش‌آموزان را بيشترين تاثيرگذاران بر خانواده و در نتيجه جمع كثيري از افراد جامعه دانست و ادامه داد: اگر در ارتباط با فرهنگ‌سازي رعايت فاكتورهاي زيست محيطي بر روي دانش آموزان و در اين بخش سرمايه‌گذاري‌ شود، قطعاً آينده‌ خوبي براي كشور ترسيم مي‌شود. هاديان گفت: براي دارا بودن روح و روان زيبا و زندگي آرام بايد محيط زيست و محل زندگي پاكي داشته باشيم كه عاري از هر گونه آلودگي باشد و اين امر مستلزم فرهنگ‌سازي مناسب در اين راستا تا به ديگران زيبا زندگي كردن را آموزش دهيم.


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا
[ چهارشنبه بیست و نهم دی 1389 ] [ 23:54 ] [ عالی ]

ابوالقاسم مبینی معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نکا امشب در گفتگوی تلفنی خود با نکا نیوزازافتتاح دوطرح فرهنگی تربیتی و آموزشی درایام الله دهه فجرامسال در این شهرستان خبر داد. مبینی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساختمان پژوهش سرای آموزش و پرورش شهرستان نکادرمراحل پایانی خود قرار گرفته است ، اظهار امیدواری کرد تا چند روزباقی مانده ازآغاز دهه فجر در موعد مقرر از این مرکز علمی بهر برداری بعمل آید معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش نکا خاطر نشان کرد: برای احداث پژوهش سرای بوریحان بیرونی که از سال 87 آغاز گردید،تاکنون بالغ بر 300 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است و ی گفت :این ساختمان در 4 طبقه و مجموعا 900 متر مربع اجراشد ه است که بخش اعظمی از این اعتبارات از سوی خیرین نیکوکار مدرسه ساز تامین شده است مبینی افزود مبلغ 80 میلیون تومان از محل اعتبارات ادره کل نوسازی استان تامین اعتبارشده است . وی در تشریح بیشتر این فضای آموزشی خاطر نشان کرد: .سالن اجتماعات ، کتابخانه، مرکزIT ، آزمایشگاه و نشریات علمی ازجمله واحدهای این پژوهش سراست. ابوالقاسم مبینی همچنین از افتتاح کانون فرهنگی تربیتی شهید آوینی در شهرک ولایت نکا خبر داد . وی گفت : اجرای این طرح از سال 85 اغاز شده و تا مراحل پاینی خود بالغ بر300 میلبون تومان هزینه در بر داشته است .

[ سه شنبه بیست و هشتم دی 1389 ] [ 22:26 ] [ عالی ]

همه مسئولان و دولت خدمتگزار کارهای بزرگی رابرای منطقه انجام دادند لیکن هنوزبیش از 30 روستای این مناطق فاقد اب شرب سالم و بهداشتی هستند و حتی یک دستگاه آمبولانس در مواقع ضروری در منطقه وجود ندارد به گزارش نکا نیوز : چند نفرازساکنین مناطق محروم هزارجریب نکا ضمن تماس با دفتر خبری شهرستان خواستار تلاش مدیران در جهت زودن غبار محرومیت از چهره هزارجریب شدند. شعبانیان یکی از اهالی روستای ورپام : چندین سال پیگیری ، هکچنان منتظر اسقرار پایگاه امدادی در منطقه هستیم و بیش از 50روستا درمنطقه هزارجریب نکا علی رغم پیگیرهای گسترده و قول مسئولان کشور و استان در جهت استقرار لااقل یک دستگاه آمبولانس در منطقه این مهم عملی نشده است . نودهی از روستای نوده از روند کند کاردستگاه راهسازی در احداث و تعریض جاده هزارجریب و آسفالت آن ناراضی هستیم . کاظمی از روستای شیت : ما آب نداریم چه کسی به داد ما خواهد رسید . انصار از روستای ملاخیل لائی نیز براین باور است همه مسئولان و دولت خدمتگزار کارهای بزرگی رابرای منطقه انجام دادند لیکن هنوزبیش از 30 روستای این مناطق فاقد اب شرب سالم و بهداشتی هستند و حتی یک دستگاه آمبولانس در مواقع ضروری در منطقه وجود ندارد و هر از چند گاهی بعضی از بیماران بدلیل بعد مسافت به بیمارستان شهر دربین راه جانشان را از دست داده اند. وی در ادامه گفت : مسولان تلاش کنند تا غبار باقی مانده از چهره هزارجریب نکا برداشته شود چون مردم این منطقه از نیروهای متدین و ارزشی و همواره در خط امام رهبرند ودر تمامی عرصه های انقلاب حضور فعال دارند.

[ سه شنبه بیست و هشتم دی 1389 ] [ 22:26 ] [ عالی ]

فرماندار نكا گفت: ورزش نكا نيازمند شناسنامه مدون ورزشي و استعداديابي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از نكا، رضا آزادي كناري پيش از ظهر امروز در نخستين جلسه شوراي ورزش نكا اظهار داشت: در نظر گرفته برنامه‌ريزي براي افق 1395 و نقشه سال 90 از مهمترين ضرورياتي است كه در ارتباط با ورزش نكا بايد به آن توجه شود.
وي افزود: سياست‌هاي سال 90 در راستاي ورزش قهرماني و ورزش همگاني بايد براي توسعه نرم افزاري و سخت افزاري مورد توجه بوده و به تصويب برسد.
آزادي تغذيه مناسب را در امر ورزش ميسر دانست و يادآور شد: همگام با پرداختن به امر ورزش، بايد در تغذيه نيز تغيييراتي حاصل شود و استفاده از غذاهاي پرچرب و زيان آور از برنامه غذايي روزانه حذف شود.
رئيس شوراي ورزشي شهرستان نكا بيان داشت: در امر ورزش بايد از ظرفيت‌هاي شناخته شده شهرستان بهره‌مند شويم و ظرفيت‌هاي ناشناخته را نيز شناسايي و در تقويت آن بكوشيم.
وي پايه و اساس برنامه‌ريزي‌ها را استفاده از اطلاعات مناسب دانست و خاطرنشان كرد: شناسنامه مناسب ورزشي براي نكا از ضرورياتي است كه قبل از استعداديابي بايد مورد توجه قرار گيرد و با استفاده از سطح‌بندي مناسب، استعدادها شناسايي شود.
آزادي همچنين بر توجه به ورزش كاركنان، ورزش بانوان و ورزش در منطقه عباس آباد نكا تاكيد كرد.

* تشكيل صندوق حمايت از ورزشكاران از ضروريات شهرستان است
رئيس شوراي شهرستان نكا نيز در اين جلسه اظهار داشت: تشكيل صندوق حمايت از ورزشكاران از ضروريات شهرستان است و بايد در اين راستا اقدام جدي صورت گيرد.
رضا جلاليان افزود: مهم‌ترين مشكلي كه شهرستان نكا در ارتباط با ورزش با آن مواجه است عدم اسپانسر مالي است كه از معضلات ورزش نكاست.
وي يادآور شد: تيسم‌هاي مختلف ورزشي در اين شهرستان در اعزام تيم به بازي‌هاي درون و برون استاني، اعزام به مسابقات، اياب و ذهاب و تجليل از ورزشكاران و قهرمانان از مشكل اساسي برخوردارند.‌
جلاليان تصريح كرد: وجود اسپانسر مناسب مالي و صندوق حمايت از ورزشكاران در اين ارتباط مي‌تواند تاثير بسزايي در رشد و تعالي ورزشكاران و كم كردن دغدغه‌هاي‌ ما آنان داشته و راه را براي ورزش قهرماني هموار سازد.

* برگزاري همايش بزرگ كوهنوردي در نكا
رئيس اداره تربيت‌بدني نكا نيز در سخناني بيان داشت: به‌زودي با هماهنگي‌هاي انجام شده نخستين همايش بزرگ كوهنوردي در نكا برگزار مي‌شود.
حسين بريماني گفت: اين همايش بزرگ به همت هيئت كوهنوردي شهرستان نكا و با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي به‌زودي برگزار مي‌شود.
وي همچنين از تشكيل اتاق فكر در تربيت بدني نكا خبر داد و افزود: اين اتاق فكر با استفاده از تجربيات و مشاوره اهل فن در ورزش مي‌تواند تاثير بسزايي در نهادينه كردن ورزش در جامعه و همگاني كردن آن داشته باشد.
بريماني با بيان اينكه تشكيل صندوق حمايت از ورزشكاران در دستور كار اين اداره قرار دارد، خاطرنشان كرد: با تشكيل اين صنوق از دغدغه‌هاي مالي ورزشكاران كم مي‌كنيم.
وي نظارت بر باشگاه‌ها و سالن‌هاي ورزشي را وظيفه ذاتي تربيت بدني دانست كه به قوت انجام مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا، اخبار ورزشی شهرستان نکا
[ دوشنبه بیست و هفتم دی 1389 ] [ 22:18 ] [ عالی ]

فرماندار نكا تأكيد كرد: بايد هرچه بيشتر تلاش كنيم تا جشن‌هاي انقلاب مردمي‌تر برگزار شوند. به گزارش خبرگزاري فارس از نكا، رضا آزادي كناري ظهر امروز در دومين جلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي ستاد دهه فجر اين شهرستان كه با حضور مديران و مسئولان كميته‌هاي مختلف دهه فجر در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دهه فجر دهه عامه مردم است و بايد با برنامه‌ريزي مناسب، آحاد جامعه را در اين جشن بزرگ انقلاب سهيم كنيم. وي دهه فجر را تعظيم شعائر انقلابي و ديني در جامعه دانست و بيان داشت: جمعيت مردم در برنامه‌ها از جمله موادي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد و در اين راستا، كميته‌هاي مختلف از حضور مردم بهره مند شوند و جشن‌هاي انقلاب را مردمي برگزار كنند. فرماندار نكا با بيان اينكه برنامه‌هاي هم‌انديشي در مدارس با موضوع انقلاب اسلامي بايد از دغدغه‌هاي ما باشد، خاطرنشان كرد: اكنون دشمن با تمام توان و تاكتيك‌ها و تكنيك‌ها براي ورود به جامعه جوان ما استفاده كرده است و تبيين درست انقلاب در بين جوانان مي‌تواند از اين ترفندها و حركات نرم دشمن در حمله به اعتقادات و ارزش‌ها جلوگيري كند. آزادي اضافه كرد: روح حاكم بر برنامه‌هاي اجرايي دهه فجر مردمي بودن و مشاركت دادن اقشار مختلف جامعه به ويژه جوانان در اين برنامه‌ها است و اين حضور بايد با هدف آشنايي و بصيرت نسل جديد با دستاوردهاي انقلاب اسلامي انجام شود. رئيس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامي شهرستان نكا با اشاره به تقارن ايام‌الله دهه فجر با ايام ارتحال پيامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) و امام رضا(ع)، يادآور شد: بايد سمت و سوي برنامه‌ها ضمن كيفي بودن با محتوي اين ايام متناسب باشد. آزادي با تاكيد بر هر چه باشكوه‌تر برگزار شدن برنامه‌هاي ايام الله مبارك دهه فجر گفت: كميته‌هاي ستاد دهه فجر بايد در اسرع وقت نسبت به برنامه‌ريزي براي هماهنگي در هر چه باشكوه‌تر برگزاركردن برنامه‌ها اقدام و مصوبات مربوطه را به ستاد شهرستان ارسال كنند و همه دستگاه‌هاي اجرايي بايد در حد توان خود ستاد دهه فجر را ياري كنند. مسئول امور بانوان فرماندار نكا نيز در سخناني بيان داشت: بانوان همواره در صحنه‌هاي مختلف انقلاب، داراي نقش ارزنده و برجسته بوده‌اند و حضور آنان در برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي و به ويژه در ايام الله دهه فجر از ضروريات است. مرجان علي‌دوست خاطرنشان كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي مختلف در حال حاضر سه برنامه پيشنهادي ارائه شده است كه برگزاري كارگاه‌هاي حجاب و عفاف با حضور بانوان ادارات، ديدار از زنان خودسرپرست موفق و نمونه و همچنان برگزاري مسابقات ورزشي بانوان شاغل از جمله اين برنامه‌هاست.


موضوعات مرتبط: اخبار هنری شهرستان نکا، اخبار فرهنگی شهرستان نکا
[ یکشنبه بیست و ششم دی 1389 ] [ 22:47 ] [ عالی ]

 مسابقات استاني فوتسال و واليبال شبانه‌روزي‌هاي استان مازندران در نكا آغاز به‌كار كرد. ‌مدير آموزش و پرورش شهرستان نكا ظهر امروز در حاشيه برگزاري اين دوره از مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: اين دوره از بازي‌ها با هدف نهادينه كردن ورزش در بين دانش‌آموزان و به ويژه دانش‌آموزان دوره‌هاي شبانه‌روزي در حال برگزاري است. حميدرضا فدايي‌نيا افزود: اين دوره از مسابقات در دور رشته واليبال دختران و فوتسال پسران در سالن شهداي گمنام (‌چمازي‌) و سالن ورزشي شهيد بردبار نكا آغاز به‌كار كرده است. مدير آموزش و پرورش شهرستان نكا بيان داشت: مسابقات فوتسال پسران در سالن ورزشي شهيد بردبار نكا با حضور شش تيم از شبانه‌روزي‌هاي چهاردانگه، دودانگه، سوادكوه، بندپي شرقي، بهشهر و نكا به مدت سه روز برگزار مي‌شود. فدايي‌نيا اضافه كرد: مسابقات واليبال دختران نيز در سالن شهداي گمنام ( چمازي ) نكا با حضور چهار تيم از شبانه‌روزي‌هاي نكا، دودانگه، بهشهر و چهاردانگه نيز به مدت سه روز برگزار مي‌شود. مدير آموزش و پرورش شهرستان نكا ادامه داد: تحصيل، تهذيب و ورزش همچنانكه از دغدغه‌هاي مهم رهبري براي جوانان است، در امر آموزش و پرورش نيز مورد توجه قرار گرفته و اكنون با جديت دنبال مي‌شود. وي يادآور شد: آينده كشور نيازمند كساني است كه در تحصيل، تزكيه و اخلاق سرآمد باشند و افتخارات فراواني را براي نظام جمهوري اسلامي ايران كسب كنند. مسئول امور تربيت‌بدني آموزش و پرورش نكا نيز به فارس گفت: اين دوره از بازي‌ها و مسابقات با حضور دانش‌آموزان شبانه‌روزي در واقع در پي شناسايي توان ورزشي دانش‌آموزان شبانه‌روزي‌ها و تقويت آنان است. محمدعلي مشتاقيان خاطرنشان كرد: شهرستان نكا ميزبان قطب شرق مازندران است در طول سه روز در فوتسال پسران 12 دوره بازي در بين گروه‌هاي شركت كننده برگزار مي‌شود. وي همچنين ادامه داد: در بخش مسابقات واليبال دختران نيز 9 دوره مسابقه بين بازيكنان و تيم‌هاي شركت‌كننده برگزار مي‌شود. مشتاقيان در پايان گفت: فينال اين دوره از مسابقات همزمان با دهه فجر و در 18 بهمن با حضور دو تيم برنده شرق و غرب مازندران در نكا برگزار مي‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبار ورزشی شهرستان نکا
[ یکشنبه بیست و ششم دی 1389 ] [ 22:46 ] [ عالی ]

 نخستين همايش منطقه اي سيماي سلامت با رويكرد طب اسلامي روز پنجشنبه در نكا برگزار شد. به گزارش ايرنا، نماينده ولي فقيه در استان مازندران دراين همايش گفت: طب اسلامي از ذخاير ارزشمند اسلامي و قرآني است كه بايد مورد توجه ويژه قرار بگيرد. ' آيت نور الله طبرسي ' افزود : با علوم آسماني مي توانيم جسم و روح و روان بشريت را درمان كنيم. نماينده ولي فقيه در استان مازندران و امام جمعه ساري افزود : انسان با مطالعه در زندگي حيوانات برخي از علوم را فرا گرفته است. رييس مركز طب مكمل و سنتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيز در اين همايش گفت: 300 طب مكمل اسلامي، مدعي ارائه اين طب در جهان هستند. دكتر 'عبدالله مدني ' اظهار داشت: در حال حاضر مدعيان طب اسلامي فراوان شده اند و مخلوطي از طب هاي گوناگون در جامعه رواج يافته است كه بايد آگاه باشيم. وي افزود: طب اسلامي فقط ، طب اسلامي است نه يك كلمه بيشتر و نه يك كلمه كمتر، و آناني كه مدعي طب اسلامي هستند بايد خود را با استانداردهاي اين طب، هماهنگ كنند.

[ شنبه بیست و پنجم دی 1389 ] [ 16:26 ] [ عالی ]

مسئول كانون قرآن اداره تبليغات اسلامي نكا گفت: دوره ارتقا و بازآموزي روش تدريس قرآن در نكا برگزار شد. مصطفي تقي‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: اين دوره از كلاس آموزشي با هدف‌ افزايش‌ و ارتقاي‌ تدريس در دوره تربيت معلم خواهران برگزار شده است تا پيشرفت‌‌هاي بيشتري در بهره‌گيري از قرآن حاصل شود. وي افزود: اين دوره از كلاس‌هاي بازآموزي روش تدريس قرآن با حضور بيش از 50 نفر از خواهران مربي قرآن برگزار شد و مربيان در آن با آخرين روش‌هاي مختلف تدريس قرآن آشنا مي‌شوند. وي يادآور شد: آشنايي با روش‌هاي برتر و جديد آموزش قرآن مي‌تواند بهترين جايگزين در آموزش سنتي قرآن بوده و‌ قرآن‌آموزان بيشتري را جذب اين كلاس‌ها كند. اين مسئول قرآني همچنين با اشاره به ترفندهاي مختلف دشمنان در‌ آسيب‌رساني به اعتقادات ديني جوانان و نوجوانان خاطرنشان كرد:‌ اگر مربيان ما با روش‌هاي برتر و نرم‌افزارهاي مختلف قرآني آشنا باشند، متناسب با حملات فرهنگي دشمن مي‌توانند برنامه‌هاي مثبت فرهنگي و قرآني را به جوانان ارائه دهند. تقي‌زاده يادآور شد: همچنانكه بارها شنيده‌ايم قرآن مهم‌ترين ريسمان الهي براي سعادت بشريت است و در زمان و مكان خاصي محدود نمي‌شود بلكه براي همه جوامع و بشريت است و بايد مورد توجه قرار گيرد. وي گفت: البته تنها با آموزش قرآن نمي‌توانيم رسالت واقعي كلام‌الله را در جامعه اسلامي خود به شكل كامل پياده كنيم، بلكه بايد زمينه‌هاي گسترده فرهنگي شناخت دين و مذهب تشيع در جامعه گسترش يابد. تقي‌زاده خاطر نشان كرد: آشنايي دختران و پسران جوان با موضوعات مختلفي چون حجاب و عفاف، آيين ازدواج و هويت اصيل دين اسلامي و اجين كردن هر چه بيشتر آن‌ها با قرآن و كشف قابليت‌هايشان مي‌تواند بهترين شيوه ترويج فرهنگ قرآني باشد. مسئول كانون قرآن اداره تبليغات اسلامي نكا يادآور شد: قرآن در روح آدمي درك و فهم مسائل را آسان كرده و مشكلات و موانع سر راه تحصيل را برطرف مي‌كند لذا اين كلام وحي بايد با برنامه‌هاي متنوع به جوانان آموزش داده شود.

[ شنبه بیست و پنجم دی 1389 ] [ 15:51 ] [ عالی ]

 رجبی از برگزاری همایش سیمای سلامت درسالن اجتماعات امام علی نکا با موضوع فرهنگ سلامت تغذیه با رویکرد طب اسلامی خبرداد. رجبی صبح امروزدرگفتگو با خبرنگار نکا نیوز از برگزاری همایش سیمای سلامت درسالن اجتماعات امام علی نکا با موضوع فرهنگ سلامت تغذیه با رویکرد طب اسلامی خبرداد وی گفت : در این همایش که ازساعت 8 صبح آغاز شده ،سخنرانان و اساتید مطرح استان و کشور به طرح موضوعات مختلف فرهنگ سلامت در تغذیه پرداختند . اميد رجبی که خودعضو انجمن بين المللي گياهان دارويي« PHCOG »میباشد در نخستين همايش منطقه‌اي سيماي سلامت در نكا اظهار داشت: سياه دانه، آويشن و بسياري از گياهان دارويي ديگر از جمله گياهان مور توجه ائمه بوده اند و 38 حديث در رابطه با استفاده از سياه دانه در اسلام وجود دارد. وي افزود: اكنون در جامعه ما، رواج استفاده از برخي از نوشيدني‌ها و خوردني‌ها افزايش يافته كه هيچگونه منشأ درماني در سلامت ندارد. اين استاد دانشگاه از چاي به‌عنوان پرطرفدارترين سم نوشيدني نام برد كه طرفداران بسيار زيادي را در سراسر جهان و به ويژه ايران به خود اختصاص داده است. رجبي با اشاره به وجود سازمان چاي در ايران گفت: عسل با دارا بودن فوايد بسيار مفيد در جامعه، فاقد سازمان مستقل است كه بايد در اين رابطه فكر اساسي صورت گيرد. عضو شبكه ملي پژوهشي و فناوري گياهان دارويي كشور يادآور شد: مصرف سرانه چاي در ايران به ازاي هر نفر 5/1 كيلوگرم است كه اگر هزينه سالانه آن را 15 هزار تومان در نظر بگيريم 725 ميليارد تومان درآمدزايي دارد در حاليكه اگر اين نوشيدني از زندگي مردم حذف شود نيز خدشه‌اي به زندگي وارد نمي‌شود. وي كافئين موجود در چاي را براساس تحقيقات انجام شده توسط دانشمندان، دو برابر كافئين موجود در قهوه و نسكافه و ... عنوان كرد و اظهار داشت: افسردگي، يبوست، پوكي استخوان، فرسودگي سلول مغز و .. را از مهم‌ترين بيماري‌ها در صورت مصرف چاي عنوان شده است. رجبي با اشاره به وجود 13 اقليم موجود در جهان اظهار داشت: ايران 11اقليم از 13 اقليم را داراست و بايد بهره‌برداري بسيار مناسبي از آن صورت گيرد. عضو كميته تخصصي انجمن گياهان دارويي ايران خاطرنشان كرد: مهم‌ترين جايگزين چاي، دم نوش است كه مي‌توان آن را به راحتي آماده كرد و بهترين نوع آن نيز استفاده از دم‌كرده سيب است كه بسيار مفيد و تاثيرگذار است. وي در ادامه با اشاره به نظام سلامت در جامعه ايران بيان داشت: بايد در رابطه با نظام سلامت ايران، فكرهاي اساسي صورت گيرد تا از اين وضعيت خارج شود. رجبي با استناد به اظهارات انوشيروان محسني عضو كميسيون بهداشت مجلس گفت: نظام سلامت ايران در بين بيش از 200 كشور جهان رتبه 112 را در نظام سلامت دارد كه بايد براي آن گريست. عضو شبكه ملي پژوهشي و فناوري گياهان دارويي كشور در ادامه درباره طب اسلامي سخناني را بيان كرد و خاطرنشان كرد: شيوه دفع‌كنندگي نه رفع‌كنندگي، درمان علت‌ها نه معلول‌ها، شيوه درماني اقليمي نه جهاني، داروهاي گياهي نه شيميايي و توجه به روح و جسم نه صرفا جسم از جمله مزيت‌هاي طب اسلامي است كه خاصيت شفا بخشي دارد و بايد در جامعه اسلامي بيش از گذشته مورد توجه مردم و مسئولان قرار گيرد. رجبي همچنين با اشاره به قرآن نيز بيان داشت: غذاهاي حلال با منشأ گياهي و حيواني در قرآن سفارش شده است و 49 مرتبه در رابطه با غذاهاي حلال با منشأ گياهي و فرآورده‌هاي گياهي و 16 مرتبه نيز غذاهاي حلال با منشأ حيواني و فرآورده‌هاي حيواني سفارش شده است. وي در پايان گفت: از اين آمار استباط مي‌شود كه استفاده از غذاهاي گياهي و حيواني نسبت سه به يك دارد و بايد هرسه روز يك‌ بار گوشت استفاده شود و در روايتي نيز آمده است كه هفته‌اي دوبار گوشت مصرف كنيد.

[ پنجشنبه بیست و سوم دی 1389 ] [ 23:37 ] [ عالی ]

آزادی کناری فرماندار شهرستان نکا شب گذشته در جلسه ستاد ساماندهی محله عباس اباد نکا از ایجاد مشاوره رفتاری در این محله در این شهرستان خبر داد . آزادی کناری فرماندار شهرستان نکا شب گذشته در جلسه ستاد ساماندهی محله عباس آباد نکا از ایجاد مشاوره رفتاری در این محله در این شهرستان خبر داد . فرماندار نکا یا اشاره به اینکه در منطقه عباس آباد دو مشکل اساسی آسیب اجتماعی و تهدیدوجود دارد خاطر نشان کرد : آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد که از نظر روان شناسی یک بیماری است و از نظر قضایی یک جرم محسوب می شود . وی گفت :تکدی گری، بیماریهای جنسی ،ترک تحصیل ، ازدواج اجباری ، بارداری زودهنگام ، متولد فرزندان نامشروع را جزء آسیب های اجتماعی نام برد . فرماندارنکا هدف از این جلسه را توانمندکردن عباس آبادی دانست و انتخاب شورایار که نماینده شما در شورای شهر است . خبر تکمیلی پس از آماده شدن به رویتتان خواهد رسید.

[ پنجشنبه بیست و سوم دی 1389 ] [ 23:36 ] [ عالی ]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نکا به نقل از نکا نیوز، آخوند زاده معاون وزیر امور خارجه صبح امروز به همراه هیاتی از این وزارت خانه از تاسیسات و شرکتهای مستقر در نوار ساحلی دریای خزر بازدید کرد . به گزارش روابط عمومی فرمانداری نکا به نقل از نکا نیوز، آخوند زاده معاون وزیر امور خارجه صبح امروز به همراه هیاتی از این وزارت خانه از تاسیسات و شرکتهای مستقر در نوار ساحلی دریای خزر در حدفاصل بهشهر و نکا بازدید بعمل آورد . در این سفر که فرزانه معاون برنامه ریزی استاندار مازندران اورا همراهی می کند آخوند زاده قصد دارد از بخشهای مختلف شیلات ،کشتی سازی ،بندر امیر آباد ، نفت ،دریانوردی ،توریزم وامکانات آموزشی را مورد ارزیابی قراردهد .


موضوعات مرتبط: اخبار اقتصادی شهرستان نکا
[ پنجشنبه بیست و سوم دی 1389 ] [ 23:35 ] [ عالی ]

 به منظور بررسی از چگونگی ارائه خدمات به مردم و ارزیابی آن پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در واحدهای خدماتی ، رضا آزادی کناری فرماندار شهرستان نکا بطور سرزده از نانوایی روستای تازآباد نکا از بخش مرکزی بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری نکا ،رضا آزادی کناری فرماندار شهرستان نکا بطور سرزده از نانوایی روستای تازآباد نکا از بخش مرکزی بازدید کرد. ایشان در این بازدید از نحوه ارائه خدمات به مشتریان ، کیفیت آرد ، مقدار پخت روزانه و کیفیت نان ، مطلع و راهنمایی لازم را ارائه کردند .

[ پنجشنبه بیست و سوم دی 1389 ] [ 23:35 ] [ عالی ]

 درجلسه ستاد ساماندهی محله عباس آباد نکا ،احمد علی مقیمی نماینده مردم شهرستانهای بهشهرنکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ، رسما خود را بعنوان یکی از ساکنین افتخاری منطقه حاشیه نشین عباس آباد معرفی کرد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نکا ، ،احمد علی مقیمی نماینده مردم شهرستانهای بهشهرنکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ، در جلسه ستاد ساماندهی محله عباس آباد نکا که در مسجد این محله با حضور ساکنین و مسولین دستگاهی مرتبط باساماندهی عباس آباد برگزار شد اظهار داشت: از امشب شخصا خود را بعنوان عضو افتخاری عباس آباد می دانم . وی هدف از این اقدام خود را اربین بردن حقارت در بین مردم عباس آباد اعلام کرد و گفت : عباس ابادی ها انسانهای پر تلاش متدین و جوانان آنان در عرصه ورزش بسیار خوش استعداد و توانمند در دیگر عرصه های اجتماعی هستنند . نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : با نگاه حقارت را ازاین محله بیرون راند و با هم اندیشی و همکاری نمامی ساکنین این محله با متخلفین و توزیح کنندگان مواد افیونی برخورد جدی بعمل آید .


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا
[ پنجشنبه بیست و سوم دی 1389 ] [ 23:34 ] [ عالی ]

 فرماندار نکا در منطقه عباس آباد دو مشکل اساسی وجود دارد؟ آسیب اجتماعی و تهدید به گزارش روابط عمومی فرمانداری نکا ، رضا آزادی کناری فرماندار نکا درجلسه ستاد ساماندهی محله عباس آباد نکا نکا که در مسجد این محله با حضور ساکنین و مدیران دستگاهی مرتبط باساماندهی عباس آباد ، بیان داشت : در منطقه عباس آباد دو مشکل اساسی وجود دارد؟ آسیب اجتماعی و تهدید ایشان با بیان اینکه آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد که از نظر روان شناسی یک بیماری است و از نظر قضایی یک جرم محسوب می شود . وی در ادامه تکدی گری، بیماریهای جنسی ،ترک تحصیل ، ازدواج اجباری ، بارداری زودهنگام ، متولد فرزندان نامشروع را جزء آسیب های اجتماعی نام برد . فرماندارنکا هدف از این جلسه را توانمندکردن عباس آبادی دانست و انتخاب شورایار که نماینده شما در شورای شهر است . ایشان همچنین از تاسیس مرکز مشاوره رفتاری در نکا خبر داد که مهارتهای زندگی را آموزش می دهند.


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا
[ پنجشنبه بیست و سوم دی 1389 ] [ 23:33 ] [ عالی ]

 دبير ستاد مديريت بحران شهرستان نكا گفت: با بارش برف در مناطق كوهستاني، راه‌هاي ارتباطي فرعي روستاهاي نكا همچنان بسته است. ‌محمد محمديان امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان نكا اظهار داشت: بارش شديد و كولاك برف كه از جمعه شب در مناطق روستايي هزارجريب نكا آغاز شده است راه‌هاي ارتباطي برخي از روستاها را با مشكل مواجه كرده بود كه راههاي ارتباطي اصلي اكنون باز است. وي افزود: تاكنون بيشترين بارش برف تا 40 سانتي‌متر در برخي از روستاهاي منطقه گزارش شده است و حضور به ‌موقع راهداران و اقدامات اوليه از جمله شن‌‌پاشي و نمك‌‌ريزي در نقاط يخبندان، تاثير بسزايي در باز شدن راه‌ها داشته است. محمديان با بيان اينكه برق برخي از روستاها در شب گذشته به دليل افزايش برف و باران و شدت آن در مناطق كوهستاني، قطع شده بود، خاطرنشان كرد: با تشكيل پنج اكيپ در اين رابطه و اعزام به مناطق كوهستاني، اكنون برق تمامي روستاهاي منطقه وصل است. وي اضافه كرد: در اين ارتباط اكيپ‌ها به صورت آماده‌باش فعال بوده و مشكل خاصي وجود ندارد. دبير ستاد مديريت بحران در شهرستان نكا خاطرنشان كرد: كندي عبور و مرور خودروها در جاده‌ها و گردنه‌هاي خطرناك كوهستاني به ‌علت يخبندان، همچنان وجود دارد و رعايت نكات ايمني در اين محورها ضروري است. محمديان با اشاره به لغزندگي و عدم ديد كافي در برخي مسيرهاي منتهي به روستاهاي هزارجريب نكا خواهان دقت در امر رانندگي و در صورت امكان عدم تردد به اين مناطق شد. وي با بيان اينكه اكنون جاده منتهي به مناطق كوهستاني نكا عموماً باز است، يادآور شد: رعايت نكات ايمني و همراه داشتن زنجير چرخ و لباس گرم براي افرادي كه به منطقه هزارجريب تردد مي‌كنند، الزامي است. دبير ستاد مديريت بحران در شهرستان نكا در پايان اظهار داشت: با توجه بارش برف و باران شديد در مناطق كوهستاني، تاكنون خسارتي گزارش نشده است.


موضوعات مرتبط: اخبار حوادث شهرستان نکا
[ چهارشنبه بیست و دوم دی 1389 ] [ 22:39 ] [ عالی ]

 در سومين كارگاه طبخ آبزيان در نكا اعلام شد: ماهي به بالا رفتن ضريب هوشي كمك مي‌كند. به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان نكا، سومين كارگاه طبخ آبزيان در نكا بعدازظهر امروز با حضور بانوان شاغل ادارات، بانوان خانه‌دار و بانوان مدرسه قرآن نكا برگزار شد. رئيس اداره شيلات بهشهر، نكا و گلوگاه در مراسم برگزاري اين كارگاه اظهار داشت: اين كارگاه با هدف ترويج روش‌هاي نوين طبخ آبزيان، افزايش سرانه مصرف ماهي و ايجاد خلاقيت و تنوع غذايي در بين خانواده‌ها در شرق مازندران برگزار شده است. واحد معصومي با بيان اينكه اين كارگاه در بهشهر و گلوگاه انجام شده است، افزود: براساس نظرسنجي‌هاي انجام شده، بيش از 80 درصد بانوان خواستار ادامه اين كارگاه‌هاي آموزشي در طول سال و آموزش طبخ ديگر آبزيان مانند ميگو شدند. وي تصريح كرد: اين كارگاه آموزشي در سومين سال كاري خود در نكا از سه مربي با تجربه‌ كاري در آموزشگاه‌هاي آشپزي استان بهره برده است و خلاقيت‌هاي مناسبي در اين راستا از سوي بانوان نكايي ارائه شده است. معصومي خاطرنشان كرد: در اين كارگاه طبخ آبزيان در شهرستان نكا بيش از 150 بانوي شاغل و خانه‌دار مهارت‌هاي لازم براي طبخ آبزيان به‌كار برده و به طبخ غذاهاي متنوع از آبزيان پرداختند. وي يادآور شد: سال گذشته بانوان نكايي نحوه طبح هفت نوع غذا با ماهي را تجربه كرده بودند كه در كارگاه آموزشي امسال شهرستان نكا نيز نحوه طبخ هفت نوع غذاي ديگر شامل شامي ماهي، سوپ ماهي، پلوماهي، ماهي با پنير كنجد، رولت ماهي و سالات ماهي با سيب درختي آموزش داده شد رئيس اداره شيلات بهشهر، نكا و گلوگاه با بيان اينكه اين‌گونه آموزش‌ها موجب شادابي و نشاط در خانواده در زمينه طبخ غذاهاي متنوع آبزيان مي‌شوند، تصريح كرد: استفاده از وعده غذايي با آبزيان بايد در طول هفته مورد توجه قرار گيرد و همه خانواده‌ها سعي كنند كه در طول هفته از اين غذاي مقوي استفاده كنند. معصومي ادامه داد: تنوع و رنگ مواد غذايي با حفظ ارزش‌هاي غذايي موجود در آن كه با طبخ مناسب صورت مي‌گيرد سبب جذب مردم به سمت اين نوع خوراكي‌ها به ويژه كودكان مي‌شود زيرا ماهي از جمله غذاهايي‌ست كه به بالا رفتن ضريب هوشي كمك مي‌كند. وي گفت: اين كارگاه از سوي اين اداره با همكاري امور بانوان فرمانداري و اداره آموزش و پرورش و مديريت هنرستان شهيد چمران نكا برگزار شد.‌

[ چهارشنبه بیست و دوم دی 1389 ] [ 22:38 ] [ عالی ]

مخبر كميسيون شوراياري نكا از ايجاد مجمع شوراياري در عباس‌آباد نكا خبر داد. ‌رضا جلاليان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: اين مجمع شوراياري با هدف كمك‌رساني به شوراي شهر و شهرداري در محلات دائر مي‌شود و مي‌تواند كمك كار فراواني براي شوراي شهر باشد. وي افزود: شورا ياري‌ها نماينده شوراها در محلات هستند و اگر در مواردي شوراها نتوانستند در مشكلات جزيي افراد محلات وارد شوند آنان با وارد شدن و اطلاع‌رساني به موقع مي‌توانند مشكلات را برطرف كنند. مخبر كميسيون شوراياري شهرستان نكا بيان داشت: شوراياري‌ها مي‌توانند با دسته‌بندي مشكلات محلات و حتي ارائه طرح‌هاي مختلف، شوراي شهر را در ارائه خدمت مناسب ياري كنند. عضو شوراي اسلامي شهر نكا در ادامه خاطرنشان كرد: شوراياران تنها با تاييديه شوراي اسلامي شهر، قانوني هستند و در غير اين‌ صورت در هيچ كجاي ديگر استناد قانوني ندارند. وي اضافه كرد: اين مجمع براي پيشبرد امور و خدمات‌رساني بهتر به مردم بكارگيري مي‌شوند. جلاليان با بيان اينكه انتخابات شوراياري در محله عباس‌آباد نكا با هدف رفع مشكلات افراد اين محله تشكيل شد، يادآور شد: آشنايي با تمام مشكلات و معضلات اين محله از نيازها و ضرورت شوراي شهر بود كه با انتخاب افرادي از جنس خودشان در برطرف كردن مشكلاتشان اقدام مي‌كنيم. مخبر كميسيون شوراياري شهرستان نكا تصريح كرد: در محله عباس‌آباد با توجه به شرايط خاص و حساسيت ويژه اين منطقه و پرخطر بودن آن از افرادي كه خواهان عضويت و كانديداتوري در اين شورا ياري بودند نام‌نويسي شده و به دليل عدم فرصت مناسب، ارائه سوء پيشينه به بعد از انتخابات موكول شد. جلاليان افزود: هم اكنون شش نفر از افراد نام‌نويسي كرده بعد از راي‌گيري و انتخابات در محله، به عنوان شورا يار محله عباس‌آباد انتخاب شدند كه از اين تعداد سه نفر به عنوان اعضاي اصلي معرفي شدند كه بعد از اعلام عدم سوء‌پيشينه به‌طور علني و رسمي به عنوان شورايار فعاليت مي‌كنند


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا
[ دوشنبه بیستم دی 1389 ] [ 23:36 ] [ عالی ]

 سرپرست ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نكا گفت: به همت بخش خصوصي بزرگ‌ترين مجتمع تفريحي توريستي در نكا احداث مي‌شود. ‌علي‌اصغر طهماسبي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: اين مجتمع با هزينه‌اي بالغ بر 80 ميليون تومان بخش خصوصي و راهكارهاي بخش دولتي ساخته مي‌شود كه هم اكنون در حال استعلام‌گيري از مراجع ذيربط است و با حمايت گردشگري در آينده شهرستان نكا از اين امكان توريستي برخوردار مي‌شود. وي افزود: نكا نيازمند حمايت مسئولان در شناسايي آداب و رسوم به جامعه است و شهرستان نكا در اين زمينه مظلوم واقع شده و آنچنان كه شايسته اين شهرستان است درباره آداب و رسوم و سنن آن، تبليغات نشده است و نكا در اين ارتباط مغفول مانده است. سرپرست ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان نكا بيان داشت: ظرفيت‌هاي فراواني در شهرستان نكا وجود دارد كه در صورت شناسايي به جامعه و مسئولان مي‌توان از آن بهره‌برداري مناسبي كرد و براي رشد و شكوفايي شهرستان و جذب توريست استفاده كرد.‌ طهماسبي درباره ارائه تسهيلات به هنرمندان صنايع دستي نيز يادآور شد: در سال جاري 30 نفر به صندوق مهر امام رضا (ع) براي دريافت تسهيلات معرفي شدند كه افراد داراي كارگاه خانگي تا سقف هر نفر سه ميليون تومان و افرادي كه داراي كارگاه توليدي بودن به مبلغ پنج ميليون تومان از اين تسهيلات بهره‌مند مي‌شوند. وي در ادامه با اشاره به اينكه سعي شده تا در ارائه تسهيلات همه افرادي كه نيازمند اين تسهيلات هستند مورد توجه قرار گيرند، خاطرنشان كرد: هنرمندان نكايي داراي قابليت‌هاي فراواني در عرصه هنر هستند و ارائه اين تسهيلات و مساعدت‌هاي مالي علاوه بر دلگرمي در توليد آثار هنرمندان، موجب افزايش درآمد براي آنان نيز هست. سرپرست ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان نكا درباره فروش محصولات و صنايع دستي در نكا نيز اظهار داشت: رايزني‌هاي متعددي در اين ارتباط انجام شده است و با هماهنگي با فرماندار اين شهرستان مقرر شيد كه به ‌زودي مكاني براي نمايش و فروش صنايع دستي در نكا دائر شود تا هنرمندان ما علاوه بر نمايش آثار خود، منبع درآمدي نيز در اين ارتباط كسب كنند. طهماسبي با بيان اينكه در سال جاري دو نمايشگاه صنايع دستي در نكا داير شده است، بيان داشت: هدف از برپايي اين نمايشگاه‌ها صيانت، نگهداري، توسعه و ترويج هنرهاي سنتي و صنايع دستي و تكريم و تشويق هنرمندان و صنعت‌گران به آموزش صنايع دستي و بومي بوده است كه بايد در جامعه ترويج شود. ‌وي گفت: در اين نمايشگاه‌ها، در راستاي ترويج صنايع دستي و بومي در جامعه علاوه بر نمايش صنايع دستي به صورت عملي نيز آموزش نقاشي، سفالگري، جاجيم بافي و قاليبافي به بازديد كنندگان آموزش داده شد. طهماسبي در پايان يادآور شد: شهرستان نكا داراي آثار باستاني و تاريخي فراواني است كه وجود غارها و تپه‌هاي تاريخي متعدد و اشياي تاريخي با قدمتي از دوره قاجار تا هزاره اول، مبين اين مسئله است كه بايد به جامعه شناسانده شود و اين شناسايي نيازمند توجه ويژه مسئولان و كمك و مساعدت آنان در اين رابط است.


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا
[ دوشنبه بیستم دی 1389 ] [ 23:36 ] [ عالی ]

فرماندار نكا گفت: مسئله خُردنگري و كوچك ديدن عباس‌آباد نكا بايد برطرف شود. به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان نكا، رضا آزادي كناري ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهي عباس‌آباد در فرمانداري نكا اظهار داشت: عباس‌آبادي‌ها از شأنيت و منزلت اجتماعي بالايي برخوردارند. وي افزود: عباس‌آبادي‌ها بايد مورد توجه قرار گرفته و بر همين اساس نيز برنامه‌ريزي مناسب براي تغيير ساختار زندگي آنان انجام شود. فرماندار نكا بيان داشت: بر اساس آمار اعلام شده نرخ رشد در عباس‌آباد بين يك تا چهار سال است كه اين مواليد بايد كنترل شود و در راستاي آن نيز بيكاري، بي‌سوادي، وضعيت محيطي، ساخت و سازها، تدين و ايمان منطقه مورد توجه قرار گيرد. وي با اشاره به توانمندسازي در عباس‌آباد نكا خاطرنشان كرد: هر دو عامل تهديد و آسيب‌هاي فراوان در عباس‌آباد نكا وجود دارد و برنامه‌ريزي‌هاي توانمندسازي بايد حول اين دو محور باشد. * بانوان حدود 50 درصد جمعيت عباس‌آبادي‌ها را تشكيل مي‌دهند نماينده عالي دولت در شهرستان نكا با بيان اينكه 50 درصد عباس‌آبادي‌ها را بانوان تشكيل مي‌دهند، يادآور شد: بايد در برنامه‌هاي پيشنهادي آنان نيز مورد توجه باشند. آزادي اضافه كرد: بانوان، قشر عظيمي از جمعيت جامعه را تشكيل مي‌دهند و برنامه‌ريزي‌ها بدون لحاظ كردن آنان و ناديده‌گرفتن اين قشر از جامعه، موفق‌آميز نيست. وي گفت: ايمن‌سازي و كاهش تهديدها از جمله برنامه‌هاي مورد توجه ما در اين محله است تا خطرات احتمالي را كاهش داده و فرهنگ سالم زندگي كردن را گسترش دهيم. فرماندار نكا در ادامه افزايش سطح رفاه، كم ‌كردن فاصله با شهروندان، بهسازي محيط، ايجاد مشاوره رفتاري، نوسازي بافت‌هاي فرسوده، سياست همسان‌سازي، كمك به پيوستگي را از جمله برنامه‌هاي در دست اقدام مسئولان در اين منطقه و محله عنوان كرد. آزادي با بيان اينكه شناسنامه‌هاي ملكي، امنيتي، فرهنگي، اجتماعي، ساخت‌وساز و بناها، اشتغال و .... براي اين منطقه ارائه شده است، تصريح كرد: كميته‌هاي مختلف ستاد ساماندهي عباس‌آباد موظف هستند در هفته آينده برنامه‌هاي پيشنهادي خودرا ارائه كنند. نماينده عالي دولت در نكا خاطرنشان كرد: بايد براي مردم اين منطقه تصميم‌گيري با مردم انجام شود نه براي مردم چرا كه تا هنگامي كه مردم با ما در تغيير فرهنگ و الگوهاي رفتاري و اجتماعي همگام نباشند، موفق نيستيم. آزادي يادآور شد: بايد در اين منطقه ضمن ارتقاي سطح زندگي، فرهنگ مرم را نيز افزايش دهيم تا مردم منطقه عباس‌آباد با شهروندان نكايي همسان شوند. وي با تاكيد بر افزايش عملكرد در حوزه دين و تدين در اين محله افزود: اين منطقه داراي شرايط خاص است و برنامه‌ريزي‌هاي خاص و ويژه نيز بايد در آن صورت گيرد. آزادي اظهار داشت: هيئت مذهبي بايد مورد توجه قرار گرفته و در اين راستا تبليغات اسلامي، هماهنگي لازم را انجام دهد و هدايت جوانان را بر عهده بگيرد. فرماندار نكا بيان داشت: بايد مديران دستگاه‌هاي مختلف در اين حوزه بيشتر از قبل وارد شوند و طوري شود تا در آينده در حوزه دين، عالماني از همين منطقه براي آنان تبليغ كنند و رشد و شكوفايي مناسب در نهاد آنان ايجاد شود.


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا، اخبار حوادث شهرستان نکا
[ دوشنبه بیستم دی 1389 ] [ 0:30 ] [ عالی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،دومین جلسه کارکنان با رئیس واحد و معاونین در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد . در این جلسه آقای احمدی رئیس واحد ضمن خوش آمد گویی و تشکر قدردانی از زحمات کارکنان در ترم تحصیلی که در حال اتمام می باشد و همچنین برای بهتر و سالم برگزار شدن امتحانات پایان ترم و ثبت نام دانشجویان در هفت رشته های تحصیلی جدید و برنامه ریزی کلاسها مطالبی را بیان نمودند . رئیس واحد در ادامه سخنان خود ازکارکنان شریف خواست با وحدت و همدلی و انگیزه بیشتر که در همه شما سراغ دارم کارها مطابق قوانین مقرارت دانشگاه پیگیری نمائید و اگر موانع و مشکلی را احساس می کنید که مانع پیشرفت و کندی کار شما می شود با مسئولین زیربط حتی اینجانب در میان بگذارید. در این جلسه می خواهیم از نقطه نظرات و مشکلات که در حوزه کاری وجود دارد و آسیب هایی که این سازمان را در آینده تهدید می کند بیان نمائید، که با همفکری و مشورت همدیگر مشکلات و مانع را کم کنیم و شاهد پیشرفت این واحد دانشگاهی در سطح منطقه وکشور باشیم . سپس کارکنان با بیان نقطه نظرات با همدیگر به بحث گفتگو پرداختند .

[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:29 ] [ عالی ]
مراسم  هفته پژوهش با حضور اساتید،دانشجویان و کارکنان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزارشد که ابتدامهندس قاسمی رئیس اداره پژهش با خیرمقدگویی گزارش محتصری از فعالیهای اداره پژوهش دانشگاه واینده را بیان نمودند در ادامه  مهندس زعفری و مهندس علی داد به سخنرانی پرداختند.


موضوعات مرتبط: اخبار آموزشی شهرستان نکا
[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:27 ] [ عالی ]

رضا آزادی کناری فرماندار نکا ، از محل برگزاری امتحانات دانشگاه پیام نور بازدید نمود به گزارش روابط عمومی فرمانداری نکا ، رضا آزادی کناری فرماندار نکا ، از محل برگزاری امتحانات دانشگاه پیام نور در مصلی نماز جمعه بازدید نمودند. در این دیدار دکتر خاکپور رئیس دانشگاه پیام نوراز نحوه برگزاری و امکانات موجود درمحل برگزاری امتحانت گزارش دادند. ضمنا" خاطر نشان می شود این ماراتن بین کلیه رشته های کارشناسی پیام نورنکا از تاریخ 10/10/89 آغاز و تا تاریخ 2/11/89 ادامه دارد.


موضوعات مرتبط: اخبار آموزشی شهرستان نکا
[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:24 ] [ عالی ]

 امام جمعه نكا امنيت و انتظامات را از مسائل مهم و ضروري در اين روز عنوان كرد و افزود: تروريست‌ها از هر فضايي براي رخنه در ميان ملت غيور و ارزشي ايران استفاده مي‌كنند. امام جمعه نكا امنيت و انتظامات را از مسائل مهم و ضروري در اين روز عنوان كرد و افزود: تروريست‌ها از هر فضايي براي رخنه در ميان ملت غيور و ارزشي ايران استفاده مي‌كنند. حجت‌الاسلام محمد باقر محمدي لاييني در نخستين جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر در نكا اظهار داشت: در رابطه با سيستم صوتي مقداري از كارها انجام شده ولي همچنان با مشكل سيستم صوتي مواجه هستيم و بايد توسط مسئولان و دست اندركاران اين امر چاره‌اي مناسب انديشيده شود. وي امنيت و انتظامات را از مسائل مهم و ضروري در اين روز عنوان كرد و افزود: تروريست‌ها از هر فضايي براي رخنه استفاده مي‌كنند و شايد شهرهاي امني مانند نكا نيز مورد توجه آنها در بروز آشوب و ناامني باشد. امام جمعه نكا تصريح كرد: حفظ امنيت، مسئله بسيار مهمي است كه مسئولان امنيتي بايد با تمام توان در اين رابطه وارد شوند. محمدي لاييني تجليل از دهه فجر را تجليل از ارزش‌هاي گرانقدر انقلاب و اسلام دانست كه بايد تمهيدات لازم در راستاي برنامه‌ريزي مناسب در اين ايام انديشيده شود.

[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:23 ] [ عالی ]

شمس الله شریعت نژاد که پیش از این قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور را عهده دار بوده است ، جایگزین جمشيد عمراني فر شده است. شمس الله شریعت نژاد که پیش از این قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور را عهده دار بوده است ، جایگزین جمشيد عمراني فر شده است. شرکت سهامی نکاچوب شرکت تولیدی در زمینه محصولات چوبی می باشد و سابقه بیش از 40 سال در زمینه بهره‌برداری از جنگل‌ها و تهیه و اجرای طرح‌های جنگل‌داری و همچنین تاسیس کارخانجات صنایع چوب و بهره‌برداری از آن را دارد. و مالکیت این شرکت با وزارت جهاد کشاورزی می باشد. پیش از این قرار بود این شرکت به بخش خصوصی واگذار شود. در ماه گذشته مدیر عامل و عضو هيات مديره شركت مادر تخصصي كشاورزي، محصولات دامي و منابع طبيعي گفته بود که به رغم عرضه سهام شرکت هاي فريم و نکا چوب در بورس، اين شرکت ها خريداري پيدا نکرد. ارزش قیمت سهام نکا چوب در بورس 31 میلیارد تومان اعلام شده بود.


موضوعات مرتبط: اخبار اقتصادی شهرستان نکا
[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:22 ] [ عالی ]

 الیاسی دبیر شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي شهرستان نكا گفت: دهه فجر فرصت مناسبي براي معرفي و تبيين دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و يادآوري مجاهدت‌هاي رهبر كبير انقلاب حضرت امام خميني (ره) و ملت مبارز ايران است. دبیرشوراي هماهنگي تبليغات اسلامي شهرستان نكا نيز در اين جلسه با عرض تسليت ايام سوگواري سالار شهيدان امام حسين (ع) و محكوميت حادثه تروريستي چابهار گفت: دهه فجر فرصت مناسبي براي معرفي و تبيين دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و يادآوري مجاهدت‌هاي رهبر كبير انقلاب حضرت امام خميني (ره) و ملت مبارز ايران است. حجت‌الاسلام محمدعلي الياسي همچنين با اشاره به فتنه‌هاي سال گذشته و شكست توطئه‌هاي دشمنان تصريح كرد: مردم ولايتمدار ايران اسلامي با حضور خود در راهپيمايي حماسي 9 دي سال گذشته، ابهت و عظمت ايران را به نمايش گذاشتند و ولايت‌مداري خود را به اثبات رساندند. وي با اشاره به كميته‌هاي 19گانه ستاد دهه فجر نكا اظهار داشت: لازم است برنامه‌هاي كميته‌ها هرچه سريع‌تر تنظيم و براي اجرا، اولويت‌بندي شده و به ستاد مركزي ارائه شود. الياسي بيان داشت: كميته ارتباطات و اطلاع رساني، نظارت و ارزيابي، نظم و امنيت و ترافيك، كميته فضاسازي و تزيينات، كميته پشتيباني، كميته روستايي و عشايري، كميته ورزشي، كميته بسيج، كميته اصناف، كميته فرهنگيان، كميته زنان و جوانان، كميته كودك و نوجوان، كميته ايثارگران، كميته تعاون و تشكل‌هاي مردمي، كميته فرهنگي و هنري، كميته مراسم و كميته مساجد و قرآن از جمله كميته‌هاي دهه فجر سال جاري در نكاست. وي خاطرنشان كرد: براي انجام هر چه بهتر امور و بهره‌مندي از تمام ظرفيت‌ها، دو ستاد فرعي نيز در بخش مركزي و هزارجريب با مسئوليت بخشداران مركزي و هزارجريب تشكيل شد تا براساس تشخيص منطقه اقدام به تشكيل كميته‌ها اقدام شود.


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا
[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:22 ] [ عالی ]

یداللهی رئیس هیات کوهنوردی شهرستان نکا از برگزار اولین جلسه هم اندیشی گروههای کوهنوردی شهرستان نکا در دفتر این هیات خبر داد اولین جلسه هم اندیشی گروهای کوهنوردی نکا در دفتر این هیات برگزار شد . رئیس هیات کوهنوردی شهرستان نکا گفت:اولین جلسه هم اندیشی گروهای کوهنوردی نکا در دفتر این هیات برگزار شد .


موضوعات مرتبط: اخبار ورزشی شهرستان نکا
[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:21 ] [ عالی ]

عصر دیروز نوزاد35 روزه ا ی که در کنار یکی از کوچه ها رها شده بود توسط یکی از شهروندان نکائی تحویل ماموران انتظامی این شهرستان نکا شد . عصر دیروز نوزاد35 روزه ا ی که در کنار یکی از کوچه ها رها شده بود توسط یکی از شهروندان نکائی تحویل ماموران انتظامی این شهرستان نکا شد . ماموران انتظامی کلانتری 11 نکا در اینباره گفته اند ک در پی تماس تلفنی یکی از شهروندان خانم این شهر با پلیس :ماموران انتظامی شهرنکا با مراجعه به آدرس مورد اشاره ، این نوزاد را در حالی که در قنداقی درون یک پتو پیچده شده در کنار بقعه امام زاده حسن محله شهید بهشتی نکا یافتند این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : این نوزاد پسر با گریه فراوان توجه این شهروند را به خود جلب تا به کمک اوبشتابد و بهترین مکان نگه داری اولیه این نوزاد در حال حاضر بیمارستان بود که به مقامات بیمارستانی تحویل شد . درادامه دکتر خانجانی رئیس بیمارستان امام حسین نکا در گفتگو با خبرنگار نکا نیوز گفت : عصر دیروز مامران انتظامی کودک بی سرپرست را تحویل این بیمارستان دادند که تحت مراقبتهای ویژه قرارگرفته است. رئیس ببیمارستان امام حسین نکا خاطر نشان کرد : این نوزاد پسر تا طی مراحل قانونی و دستور مقام قضائی در این بیمارستان تحت مراقبت قرار خواهد گرفت و بعد از مراحل قانونی تحویل مقامات بهزیستی خواهد شد . دکتر خانجانی با اشاره یه اینکه این بیمارستان از زمان شروع فعالیت خود دومین موردی را تحت مراقبت خود قرار میدهد و پیشتر یکما ه قبل نیز در اقدامی مشابه یک نوزاد دختر سه روزه را تحت مراقب قرار داده و نهایتا تحویل بهزیستی شده است .


موضوعات مرتبط: اخبار حوادث شهرستان نکا
[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:20 ] [ عالی ]

 مدير خانه قرآن نورالهدی روستای «چاله پل» شهرستان نكا عملكرد قرآنی اين خانه قرآن را از سال 87 تاكنون تشريح كرد. «حوريه اصغری» مدير خانه قرآن نورالهدی روستای چاله پل شهرستان نكا در گفت وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مازندران نمايندگی نكا، با بيان اين مطلب، گفت: خانه قرآن نورالهدی روستای چاله پل شهرستان نكا از سال 87 تاكنون با آموزش بيش از50 قرآن‌آموز فعال است. وی افزود: با وجود استقبال زياد علاقه‌مندان قرآنی در روستاها از مسئولان خواست تا امكانات و فضای مناسبی را برای ترويج هرچه بهتر قرآن در اين مناطق مهيا كنند. اين كارشناس علوم قرآنی هدف از تشكيل خانه قرآن نورالهدی را ارتقای سطح درك كلام الله مجيد دانست و تصريح كرد: اين كلاس‌ها در دو نوبت صبح و عصر و در دو مقطع شكوفه‌ها و بزرگسالان برگزار می‌شوند. وی ادامه داد: كلاس شكوفه‌ها در نوبت صبح با شركت بيش از 20 نفر و كلاس دارالتحفيظ سطوع يك و دو با شركت 15 نفر در اين خانه قرآن برگزار می‌شود. اصغری اظهار كرد: برگزاری كلاس مفاهيم بزرگسالان در سطح سه با شركت 15 نفر و برگزاری مجمع قرآنی مادران هر روز عصرها در اين خانه قرآن از جمله ديگر برنامه‌های اين خانه قرآن است. مدير خانه قرآن نورالهدی روستای چاله پل شهرستان نكا با اشاره به اينكه در تابستان امسال طرح‌هايی چون قرائت سطوح يك تا چهار، حفظ سطح سه و مفاهيم سطح دو در اين مركز اجرا شده‌است، خاطرنشان كرد: اين مركز در پايان هر دوره از كلاس‌های قرآن برای شركت‌كنندگان گواهی پايان دوره صادر می‌كند.

[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 22:17 ] [ عالی ]

 شهردار نكا از ساخت 300 واحد مسكن براي ساكنان عباس‌آبادي خبر داد. مرتضي حسني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: شهرداري در بحث اجرا و همچنين درباره پروانه رايگان نمي‌تواند كمك كار عباس آباد باشد و براساس قانون اين كار عملي نيست. وي با بيان اينكه براساس برنامه‌ريزي‌هاي مختلف مقرر شده است كه 300 واحد مسكن براي خانوارهاي عباس آباد ساخته شود، بيان داشت: در اين راستا براي هر خانوار منطقه عباس‌آباد نكا، مسكن مستقلي ساخته مي‌شود كه در اين رابطه بايد كميته امداد امام خميني (ره ) و بهزيستي، كمك كار شهرداري باشند. شهرار نكا با تاكيد بر جابه جايي عباس آبادي‌ها از اين محله فعلي خاطرنشان كرد: اميدواريم عباس آبادي‌ها با جابه‌جايي از اين محل، زمين را در اختيار شهرداري براي ‌ايجاد فضاي سبز، مسجد و پارك قرار دهند و ما متعهد مي‌شويم كه با تملك زمين در پشت همين محل فعلي زندگاني آنان، خانه‌هاي مناسبي را ‌در اختيار آنان قرار دهيم. حسني يادآور شد: با انجام جلسات متعدد، مقرر شده است كه فضاي داخلي اين منطقه از لحاظ معابر و شهرسازي تغيير كرده ‌و بافت عباس‌آباد نيز از اين بافت قديمي و پيچ در پيچ خارج شود تا شاهد ايجاد فضاي مناسب زندگي در اين منطقه باشيم. وي اضافه كرد: اين منطقه در قالب دو طرح كوتاه‌مدت و بلندمدت در حال بررسي است كه با توجه به قرار گرفتن منطقه‌ در قالب بافت فرسوده، افراد حقيقي و حقوقي مي‌توانند از مزاياي بافت فرسوده استفاده كنند. حسني خاطرنشان كرد: بايد با تلاش همگاني مردم و مسئولان فضاي سالم اجتماعي در اين منطقه حاكم شود تا از بروز ناهنجاري‌هاي مختلف در شهرستان جلوگيري شود. وي افزود: براي ساكن شدن 300 خانوار در اين محله شش بلوك 50 واحدي با جانمايي مدرسه، مسجد، پايگاه بسيج و پارك در نظر گرفته شده كه شهرداري با هماهنگي انجام شده با سرمايه‌گذار اين طرح آمادگي دارد كه در مرحله نخست يك بلوك 50 واحدي را در اين منطقه بسازد تا ديگران به اين امر ترغيب شوند. شهردار نكا اظهار داشت: البته عباس آبادي‌ها نيز بايد در اين راستا متعهد شوند كه كسي خلاف نكند و دستگاه‌هاي مربوطه به‌طور كامل همكاري داشته باشند و بايد تمام ابعاد در اين رابطه مورد تجزيه و تحليل قرار گيرد. حسني گفت: همه مسئولان و دستگاه‌هاي مختلف همكاري كنند در اين رابطه و به نوعي پاي كار باشند تا موفقيت در اين زمينه ايجاد شود. شهردار نكا بايد در اين محله فرهنگ‌‌سازي بسيار مناسبي در منطقه عباس‌آباد نكا به‌ عنوان محله پرخطر شهرستان با ايجاد مدرسه، مشاوره، پيگيري‌هاي نيروي انتظامي و بسيج و... صورت گيرد تا با كمك مردم به تغيير آنان مبادرت كنيم.


موضوعات مرتبط: اخبار اجتماعی شهرستان نکا
[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 0:53 ] [ عالی ]

 رئيس هيئت كاراته‌ نكا گفت: مجتبي دژپسند كاراته‌كاي نكايي كه در مسابقات كشوري تكواندو، مدال طلا به گردن آويخت به تيم ملي راه يافت. محمدعلي باقري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: دژپسند توانسته در مسابقات كشوري كه روز گذشته در سالن شهيد شيرودي تهران برگزار شده بود با شكست حريفان خود، افتخار مناسبي را براي استان و شهرستان نكا كسب كرده و به تيم ملي راه يابد. وي خاطرنشان كرد: در اين دوره از مسابقات كه با حضور تيم‌هاي بيش از 15 استان كشور برگزار شده بود در وزن منهاي 90 مجتبي دژپسند توانست مدال طلا را به خود اختصاص دهد. باقري بيان داشت: دژپسند در سبك كيوكوشين با به گردن انداختن طلا موجب شد تا مازندران در اين دوره از مسابقات به‌عنوان مقام دوم تيمي انتخاب شود. رئيس هيئت كاراته شهرستان نكا ادامه داد: با برگزاري اين دوره از مسابقات، مجتبي دژپسند به‌عنوان عضو تيم ملي انتخاب و ششم اسفند ماه سال جاري در مسابقات بين المللي اصفهان شركت مي‌كند. باقري با بيان اينكه كاراته از ورزش‌هاي مدال‌آور براي شهرستان و استان است خواهان رسيدگي بيشتر مسئولان و مساعدت در اين زمينه به تيم تكواندو شد. وي لزوم استفاده از اسپانسر در تيم‌ها را يكي از علل قوت و پيشرفت هر تيمي عنوان كرد كه مي‌تواند پشتوانه مالي مناسبي براي تيم باشد. باقري با بيان اينكه ورزش كاراته از جمله ورزش‌هاي مدال‌آور المپيكي در كشور ماست، تصريح كرد: بايد در اين رابطه با اختصاص دادن فضاي مناسب براي تمرين ورزشكاران، ايجاد فضاي امن و آرام ورزشي و همچنين استفاده از اسپانسر مناسب، ورزشكاران را براي رسيدن به قلل پيشرفت و تعالي و مدال‌آوري رهنمون شد. وي اظهار داشت: هم اكنون بيش از 300 نفر به صورت حرفه‌اي در نكا مشغول ورزش كاراته هستند و اين ورزش با اقتدار در نكا در حال انجام است. باقري بيان داشت: ساماندهي، سازماندهي و فتح سكوهاي افتخار از سوي كاراته كاران نكايي از آرزوهاي ما در ورزش نكاست كه اميدواريم با همكاري تربيت بدني نكا و استان اين امر بيش از گذشته رشد يافته و محقق شود.


موضوعات مرتبط: اخبار ورزشی شهرستان نکا
[ شنبه هجدهم دی 1389 ] [ 0:52 ] [ عالی ]
درباره وبلاگ

شهر نكا در 18 كیلومتری جنوب غربی بهشهر، در مسیر راه اصلی ساری–گرگان قرار دارد و رود نكا از میان مركز این شهرستان گذشته و سرانجام به دریای مازندران می ریزد. منطقه‌ای كه امروزه نكا نامیده می‌شود طی 70 سال اخیر از توسعه روستای "تاریخ محله" به وجود آمده است.
در متون تاریخی این منطقه را نیكا، نیكاح و نكا نامیده اند كه به معنی سرزمین و آبادی و یا جایگاه ناهید است. نكا در منطقه‌ای كاملا دشتی قرار دارد و آب و هوای آن معتدل و مرطوب است.
لینک های مفید
 
امکانات وب